انتخاب صفحه

آخرین آپدیت برای ویندوز: ۶۶ – ۱ TPO (نرم افزار TOEFL TPO Main V3.5)

مرحله اول: این ۴ فایل را دانلود کنید

⬇️ دانلود کنید: قسمت اول (به زودی) 
⬇️ دانلود کنید: قسمت دوم (به زودی) 
⬇️ دانلود کنید: قسمت سوم (به زودی) 
⬇️ دانلود کنید: قسمت چهارم (به زودی) 

مرحله دوم: با کلیک راست بر روی فایل zip، گزینه extract here را انتخاب کنید.

مرحله سوم: فولدر ساخته شده را باز کنید و روی آیکن قرمز رنگ نرم افزار با فرمت exe دابل کلیک کنید. در اولین بار اجرای برنامه، نیاز به وارد کردن این رمز عبور دارید:

password: 5W3B-4TTD-UPMN

 

مطلب مربوط به دانلود نرم افزار قدیمی تر را میتوانید در ادامه بخوانید:

آخرین آپدیت برای همه سیستمهای عامل: v2.2.2) TPO 1-54)

یکی از مهمترین منابع نمونه سوال برای هر آزمون استانداردی، نمونه سوالات آزمونهای گذشته است. اما در تافل دسترسی مستقیم به نمونه سوالات وجود ندارد. نزدیکترین مشابه سوالات آزمونهای تافل در نرم افزار TPO جمع آوری شده است که در این مطلب معرفی آن و لینکهای دانلود اخرین ورژن این نرم افزار برای دیوایسهای مختلف قرار داده شده است.

فهرست مطالب
TPO یا TOEFL Practice Online چیست؟
دانلود آخرین ورژن نرم افزار TPO برای دیوایسهای مختلف
طریقه فعالسازی نرم افزار TPO به ۴ روش مختلف
دسترسی به متن لیسنینگهای TPO

 TPO یا TOEFL Practice Online چیست؟

TPO وبسایتی رسمی و متعلق به ETS به عنوان متولی برگزار کننده تافل در سراسر دنیا است که شامل تستهای آزمایشی آنلاین برای آزمون تافل اینترنتی (TOEFL iBT) است. این تستها اگر چه دقیقا مشابه آزمونهای برگزار شده قبلی نیستند، اما سوالات عنوان شده در آنها از بین آزمونهای گذشته تافل انتخاب شده است و شامل تمامی بخشهای ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ  طبق فرمت آزمون اصلی هستند. به عبارت دیگر، ترکیب سوالات یک آزمون ممکن است از بین چند  آزمون گذشته انتخاب شده باشد. البته، هزینه شرکت در این تستهای آزمایشی نسبتا بالا (حدود ۴۵ دلار برای هر تست) هست. به همین دلیل، سایت ژان (Zhan) که یک وبسایت چینی فعال در زمینه تافل است، تستهای آن را کپی کرده و در قالب یک نرم افزار به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار داده است.

 دانلود آخرین ورژن نرم افزار TPO برای دیوایسهای مختلف

شما می‌توانید آخرین ورژن این نرم افزار را مستقیما از وبسایت ژان برای دیوایسهای مختلف دانلود کنید:

در هر قسمت کافی است روی دکمه آبی رنگ (مانند تصویر زیر) مرتبط با دیوایس مورد نظر خود کلیک کنید

 طریقه فعالسازی نرم افزار TPO

روش فعالسازی اول:

برای فعالسازی این نرم افزار نیاز به تایید یک شماره تلفن بین المللی دارید چرا که امکان ارسال پیامک به شماره‌های ایرانی برای این نرم افزار وجود ندارد. اگر شما دسترسی به یک شماره موبایل بین المللی داشته باشید یا دوست یا آشنایی در خارج از کشور که بتواند کد فعالسازی پیامک دریافتی از نرم افزار را برای شما ارسال کند، مشکلی در فعالسازی آن نخواهید داشت. همچنین قابل ذکر است که با یک بار فعالسازی، آپدیتهای بعدی نرم افزار با حجم بسیار کمتر از خود نرم افزار به صورت اتوماتیک قابل انجام است. اما اگر دسترسی به شماره بین المللی ندارید، از طریق نصب نرم افزار زیر یک شماره مجازی رایگان دریافت کرده و به نرم افزار بدهید تا پیامک فعالسازی برای شما ارسال شود.

پس دریافت شماره بین المللی، وارد نرم افزار TPO شوید. در صفحه اصلی نرم افزار، دکمه آبی رنگ بالا سمت راست (شماره ۱ در تصویر زیر) را بزنید تا پنجره فعالسازی نمایش داده شود. ممکن است قبل از زدن این دکمه نیز پنجره فعالسازی باز باشد. سپس، پیش شماره مد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا در تصویر زیر برای امریکا (+۱) گزینه دوم (شماره ۲ در تصویر) باید انتخاب شود. پس از آن، در باکس بالایی (شماره ۳ در تصویر زیر) شماره تلفن خود را وارد کنید و روی نوشته نارنجی رنگ باکس پایینی (شماره ۴ در تصویر زیر) کلیک کنید. پس این مرحله، باید این نوشته تبدیل به شمارش معکوس شود. اگر اینطور نبود و نوشته قرمز رنگی در بالای پنجره نمایش داده شد، خطایی رخ داده است.

پس از تبدیل نوشته نارنجی رنگ به شمارش معکوس، کد فعالسازی به شماره ای که وارد کرده‌اید sms می‌شود. حال باید کد ارسال شده را در باکس پایینی (شماره ۱ در تصویر پایین) وارد کرده و روی دکمه نارنجی رنگ پایین (شماره ۲ در تصویر) کلیک کنید تا نرم افزار فعال شود. دقت کنید که هر پنجره ای پس از این باز شد، آن را ببندید و با خیال راحت از نرم افزار استفاده کنید.

آپدیت (آگوست ۲۰۱۹):

اخیرا برخی از داوطلبان در دریافت پیامک از طریق شماره‌های مجازی مشکلاتی داشتند. در صورت کار نکردن نرم افزار TextNow، می‌توانید از برخی از سایتهایی که شماره آماده برای دریافت پیامک دارند استفاده کنید. اگرچه گاها شماره‌های آماده در این سایتها توسط سایت ژان یا ژنتی رد میشود، اما سایت چینی pdflibr یک گزینه مناسب برای این کار است، چرا که شماره‌های کشور چین در آن موجود است. اگرچه، هنگام استفاده از شماره‌های این سایت، ممکن است با پیغام تکراری بودن شماره مواجه شوید. در این صورت، از شماره‌های صفحات انتهایی آن استفاده کنید.

توجه: از آنجایی که به نظر می‌رسد سایت ژنتی برای ثبت نام تنها شماره کشور چین را قبول می‌کند، از شماره‌های سایت pdflibr می‌توان برای ثبت نام در سایت ژنتی نیز استفاده کرد.

روش فعالسازی دوم:

اگر هنگام ساختن اکانت جدید در نرم افزار TextNow پیغام خطا دریافت کردید، می‌توانید وارد صفحه Log in در وبسایت TextNow شوید (در مرورگرهای کامپیوتر، نه موبایل) و با استفاده از اکانت گوگل یا فیسبوک مستقیم لاگین کنید. از آنجایی که برای ورود به این وبسایت از داخل ایران محدودیت وجود دارد، نیاز است که از راه‌های عبور از آن استفاده کنید. ممکن است هنگام ساختن اکانت در TextNow از شما خواسته شود پیش شماره‌ی یک منطقه خاص را در ابتدا وارد کنید. در این قسمت می‌توانید هر پیش شماره‌ای مربوط به مناطق مختلف امریکا (مثلا ۹۵۶، ۹۷۹، ۹۴۰، ۸۰۶، ۸۳۰، ۳۶۱ برای مناطق تگزاس) را وارد کنید. پس از دریافت شماره مربوطه، بقیه مراحل را مثل روش اول ادامه دهید و کد فعالسازی را در وبسایت TextNow در بروزر خود دریافت کنید.

روش فعالسازی سوم:

اگر در هنگام وارد کردن شماره تلفن خود در نرم افزار TPO با پیغام خطا مواجه شدید (شمارش معکوس را ندیدید)، می‌توانید از طریق وبسایت ژان ثبت نام کرده و یوزرنیم و پسووردی برای ورود به نرم افزار ایجاد کنید. برای این کار ابتدا باید در صفحه اول این وبسایت روی دکمه قرمز رنگ بالا سمت راست (دکمه ساختن اکانت جدید) که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

سپس در صفحه باز شده، ابتدا کد کشور مد نظر را انتخاب کنید (شماره ۱ در تصویر زیر) و سپس شماره تلفن خود را در قسمت شماره ۲ در تصویر وارد کنید. در قسمت شماره ۳ در تصویر زیر باید کد نمایش داده شده در تصویر کناری آن را وارد کرده و سپس روی دکمه نارنجی رنگ (شماره ۴ در تصویر زیر) کلیک کنید تا کد فعالسازی به شماره شما پیامک شود.

پس از دریافت کد فعالسازی، آن را در باکس شماره ۱ در تصویر زیر وارد کنید. باکس شماره ۲ در تصویر زیر کلمه عبور شما است که باید بیشتر از ۵ حرف یا عدد داشته باشد. در اینجا کلمه عبور انتخابی خود را وارد کنید. بعدا برای ورود به این نرم افزار به این کلمه عبور احتیاج دارید. پس از وارد کردن این دو کد، روی دکمه نارنجی رنگ پایینی (شماره ۳ در تصویر زیر) کلیک کنید تا اکانت شما ساخته شود.

پس از طی مراحل بالا، می‌توانید با نام کاربردی (همان شماره تلفنی که وارد کردید) و کلمه عبور (شماره ۲ در تصویر بالا) وارد نرم افزار TPO شوید. مراحل وارد شدن به نرم افزار با داشتن کلمه عبور و نام کاربری در روش بعدی توضیح داده شده است.

روش فعالسازی چهارم:

اگر نتوانستید هیچ یک از روشهای بالا را اجراع کنید، می‌توانید از یوزرنیم و پسووردهای TOEFL8AM برای لاگین کردن در نرم افزار استفاده کنید. دقت کنید که به دلیل عمومی بودن این اطلاعات ورود، ممکن است رکورد تمرینها و نمرات شما ثبت نشود. چرا که اگر فرد دیگری با همین اکانت دوباره به سوالاتی که شما قبلا جواب داده‌اید، جواب دهد، رکورد قبلی پاک می‌شود.

برای ورود به نرم افزار با یوزرنیم و پسورد، در ابتدا مانند تصویر زیر روی دکمه آبی رنگ در قسمت بالا سمت راست صفحه نرم افزار (شماره ۱ در تصویر) کلیک کنید و سپس روی نوشته آبی رنگ (شماره ۲ در تصویر زیر) کلیک کنید.

سپس مانند تصویر زیر، در ابتدا کد +۱ را به عنوان پیش شماره امریکا انتخاب کنید (شماره ۱ در تصویر) و سپس یکی از یوزرنیمهایی که در ادامه ارائه می‌شوند را در قسمت شماره ۲ در تصویر زیر وارد کنید.

سپس پسوورد مربوطه را در باکس پایینی (شماره ۱ در تصویر زیر) وارد کرده و روی دکمه نارنجی رنگ (شماره ۲ در تصویر زیر) کلیک کنید تا نرم افزار فعال شود.

اگر هر پنجره دیگری باز شد، بدون پر کردن هیچ فیلدی، پنجره را ببندید و از نرم افزار استفاده کنید.

اکانتهای عمومی TOEFL8AM:

اکانت اول: نام کاربری: ۹۵۶۷۵۲۲۷۷۸ (امریکا) – کلمه عبور: toefl8am 
اکانت دوم: نام کاربری: ۹۵۶۸۴۷۸۹۷۵ (امریکا) – کلمه عبور: toefl8am 
اکانت سوم: نام کاربری: ۹۰۳۲۰۰۳۳۷۲ (امریکا) – کلمه عبور: toefl8am 
اکانت چهارم: نام کاربری: ۹۵۶۷۰۴۴۰۵۴ (امریکا) – کلمه عبور: toefl8am 
اکانت پنجم: نام کاربری: ۱۵۲۶۳۸۱۹۴۰۹ (چین) – کلمه عبور: toefl8am@  

توجه: در برخی از ورژنهای نرم افزار TPO باید نام کاربری را با ۱ به عنوان کد کشور امریکا وارد کنید.

گزارش خرابی اکانتهای بالا در تلگرام

 دسترسی به متن لیسنینگ‌ها در TPO

اگر در بخش تمرینی (Practice) از نرم افزار TPO استفاده کنید، میتوانید به متن فایلهای صوتی که پخش میشوند به راحتی دسترسی داشته باشید. در زیر دکمه ای که اسکریپت را به شما نمایش دهد در هر قسمت نشان داده شده است. دقت کنید که در بخش امتحانی (Test) این نرم افزار دسترسی به اسکریپت لیسنینگها امکان پذیر نیست.

در قسمت لیسنینگ، برای دسترسی به متن لکچرها و مکالمات کافی است در هنگام پخش لیسنینگ روی دکمه سوم از سمت راست در بالای پنجره کلیک کنید. این نرم افزار هنگام پخش فایل صوتی، جملاتی که در حال گفته شدن هستند را هایلایت میکند. این دکمه در تصویر زیر مشخص است.

همچنین پس از اتمام پخش هر مکالمه یا لکچر و در هنگام پخش سوالات، شما میتوانید با زدن دکمه چهارم از سمت راست در بالای پنجره نرم افزار به اسکریپت آن دسترسی پیدا کنید. این دکمه نیز در تصویر زیر مشخص شده است.

در قسمت اسپیکینگهای اینتگریتد (سوالات ۳ تا ۶ اسپیکینگ)، در هنگام پخش لکچر یا کانورسیشن، دکنه سوم بالا از سمت راست متن فایل صوتی را به شما نمایش می‌دهد که در تصویر زیر مشخص شده است. دقت کنید که پس از اتمام پخش فایل صوتی در قسمت اسپیکینگهای ترکیبی، دیگر امکان مشاهده اسکریپت مکالمه یا لکچر نیست.

در تسک اول رایتینگ تافل (Integrated Writing)، تنها سه دکمه در قسمت بالا سمت راست قرار دارد که دکمه دوم از سمت راست (شکل زیر) متن لکچر را برای شما نمایش میدهد.