انتخاب صفحه

شرکت در تافل همیشه و برای همه یک تجربه پر از استرس بوده است. شما نیاز دارید یک نمره حداقل را کسب کنید تا در دانشگاه مورد نظرتان پذیرش بگیرید، هزینه شرکت در آن بالا است و زمان زیادی نیز برای آن وقت گذاشته اید. در این شرایط، توجه نکردن به کوچک ترین نکات نیز میتواند باعث به هدر رفتن پول، وقت و یا یک فرصت طلایی شود. در این مقاله، ۵ نکته اساسی برای تضمین موفقیت در تافل مطرح میشود.

فهرست مطالب
 مهارت یادداشت برداری خود را تقویت کنید
 آزمون آزمایشی بدهید
 هر روز بخوانید
 به فایلهای صوتی متنوع گوش دهید
سرعت تایپ خود را افزایش دهید

 

 ۱- مهارت یادداشت برداری خود را تقویت کنید

در طول تافل، شما به هر مکالمه یا لکچر تنها و تنها یک بار گوش می‌دهید و به خاطر سپردن تمام نکاتی که در آنها مطرح میشود از دست کمتر حافظه ای برمی‌آید. از طرف دیگر، برای کسب ۶۵ نمره از ۱۲۰ نمره تافل، نیاز به استفاده از مهارت لیسنینگ (Listening) خود دارید. به همین دلیل است که مهارت یادداشت برداری در هنگام گوش دادن به مکالمات و لکچرها بسیار حیاتی است.

تمرین یادداشت برداری را میتوانید از زبان فارسی شروع کنید و سپس از مهارت خود در انگلیسی استفاده کنید. اما توصیه بنده این است که همزمان هم در فارسی و هم در انگلیسی یادداشت برداری را تمرین کنید تا علاوه بر تمرین یادداشت برداری، تمرین مهارت گوش دادن هم کرده باشید. دقت کنید که در تافل نمیتوانید پخش صدا را متوقف کنید و یادداشت برداری باید همزمان با شنیدن مطلب انجام شود که سختی آن را دو چندان میکند. به همین دلیل است که شما باید توانایی تشخیص نکات اصلی و مهم یک مطلب را نیز در خود افزایش دهید. در طول تمرین کردن، حتما دوباره و چند باره یادداشتهای خود را با گوش دادن دوباره به مکالمه یا لکچر ارزیابی کنید و ببینید چه نکاتی https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-libre/ را از دست داده اید. برای مطالعه بیشتر در مورد یادداشت برداری به لینک زیر مراجعه کنید.

☑️بیشتر بخوانید: چگونه در لیسنینگ تافل ۲۷ بگیریم

 ۲- آزمون آزمایشی بدهید

برای آنکه از سرعت پیشرفت خود مطلع شوید و همچنین در شرایط پر فشار و پر استرس آزمون قرار بگیرید، از خودتان آزمون بگیرید یا در آزمونهای آزمایشی شرکت کنید. میتوانید با استفاده از نرم افزار TPO در منزل از خودتان آزمون بگیرید. اما بهتر است حداقل یک بار (ترجیحا در مرکزی که قرار است آزمون بدهید) در یک آزمون آزمایشی نیز شرکت کنید تا با فضای آزمون آشناتر شوید.

در این میان، شما نیاز دارید یک مصحح با تجربه در قسمتهای اسپیکینگ و رایتینگ اشکالات شما را گوشزد کرده و شما را راهنمایی کند. برای بهره مندی از خدمات تصحیح TOEFL8AM با کمترین هزینه، بالاترین کیفیت و کمترین زمان به لینک زیر مراجعه کنید.

☑️بیشتر بخوانید: خدمات تصحیح رایتینگها و اسپیکینگهای تافل

 ۳- هر روز بخوانید

خواندن متون مختلف (به خصوص متون علمی) از جنبه‌های مختلف کمک زیادی به شما برای موفقیت در تاف میکند. از طرفی، این کار باعث میشود شما لغات مختلف را در کاربردهای آنها ببینید و یادگیری لغات از این طریق راحت‌تر از یادگیری آنها از طریق خواندن لیستهای مختلف واژگان است. از طرف دیگر، با خواندن زیاد شما با موضوعات مختلف آشنا میشوید که ممکن است این اطلاعات عمومی و آشنایی با موضوغات مختلف به فهمیدن بهتر متنها و لکچرهای تافل نیز کمک کند. اما از همه مهمتر، با خواندن متون متنوع شما مهارت خواندن و درک مطلب خود را افزایش میدهید که برای کسب ۵۵ نمره از ۱۲۰ نمره تافل حیاتی است. بهتر است این تمرین خواندن به صورت روزانه (مثلا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در هر روز) انجام شود و جزئی از زندگی روزمره شما شود.

☑️بیشتر بخوانید: نمره بالای ۲۷ ریدینگ تافل آسان است؟

 ۴- به فایلهای صوتی متنوع گوش دهید

این کار نه تنها باعث افزایش مهارت گوش دادن یا لیسنینگ شما میشود، بلکه با کمی هوشمندی میتوانید از آن به عنوان تمرین اسپیکینگ یا صحبت کردن نیز استفاده کنید. میتوانید با فرض کردن خود به جای شخصیتها در یک پادکست یا فیلم، جملات آنها را تکرار کنید. این کار در طولانی مدت تاثیر شگفت انگیزی روی مهارت صحبت کردن شما خواهد داشت. البته استفاده از فایلهای صوتی بهتر از ویدیوهای تصویری است، چرا که بیشتر مشابه شرایط تافل است.

☑️بیشتر بخوانید: روش موفقیت در اسپیکینگ تافل

 ۵- سرعت تایپ خود را افزایش دهید

شما برای اینکه خیالتان از توانایی تایپ کردن راحت باشد، باید سرعت تایپ حداقل ۱۵ کلمه در دقیقه را داشته باشید. به این نکته بسیار مهم هم توجه کنید که سیستمهای کامپیوتری مراکز برگزاری آزمون از کیبوردهای مختلفی استفاده میکنند که اکثرا لپتاپی نیستند. پس حتما به تایپ با کیبورهای با عمق کلیدهای زیاد هم عادت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.